ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4561383
*
nr 456 1383
Spegel
höjd: 212 (nyproduktion.)
Utrop:
2.500 kr
Såld:
2.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 mars 2007
kl 16:00:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 13:52:42
1
2.000 kr
12/3 14:33:40
2
2.500 kr
12/3 14:41:47
1
2.200 kr
12/3 14:42:09
1
2.500 kr
12/3 14:42:29
1
2.600 kr
12/3 14:47:55
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 456 1383
Spegel
höjd: 212 (nyproduktion.)
Utrop: | 2.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 mars 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 13:52:42 | 1 | 2.000 kr |
12/3 14:33:40 | 2 | 2.500 kr |
12/3 14:41:47 | 1 | 2.200 kr |
12/3 14:42:09 | 1 | 2.500 kr |
12/3 14:42:29 | 1 | 2.600 kr |
12/3 14:47:55 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27